Prawda o internetowych randkach

Ostatnie lata – niestety – spowodowały, że z rynku zniknęła większość internetowych portali towarzyskich. Olbrzymia ich ilość ustąpiła miejsca lub wręcz została zamieniona na sex-portale, których grupa docelowa jest już zupełnie inne. Tymczasem dobre strony randkowe zawsze cieszyły się popularnością i dziś wcale nie jest inaczej, ale problem polega na tym, że na seks-ogłoszeniach zarabia się szybciej, niż na dobrym portalu randkowym.

Znaleźć miłość w sieci – czy to możliwe?

Sam fakt, że szukamy miłości w sieci, nie dziwi już nikogo i chyba każdy zna osoby, które właśnie przez internet poznały swoją drugą połówkę. Dawniej zachwycaliśmy się tym, że internet daje szanse kontaktowania się z całym światem, ale dziś wiele osób krzywo patrzy na znajomych, którzy szukają dziewczyny z Ukrainy w sieci. Prawda jest natomiast taka, że prędzej uda się znaleźć Ukrainkę niż Polkę, a poza tym Ukrainki chyba mają w sobie więcej magnetyzmu – rzadziej rejestrują się na stronach z kamerkami, za to częściej szukają prawdziwego partnera.

Nie tylko na zachód

Jeśli obracasz się w kręgach akademickich, to na pewno zauważasz, że wielu Twoich znajomych partnerkę znalazło na zachodzie. Abstrahując już od stereotypowej urody przeciętnej Niemki, jest to raczej moda, a nie określenie realnych możliwości. Miłość nie jest przecież zamknięta w żadnych ramach geograficznych, Ukrainki zdecydowanie są piękniejsze niż kobiety z większości krajów zachodniej Europy.

Warto przestać kwestie związku postrzegać wyłącznie w kategorii mody – związki wielonarodowościowe są tym trudniejsze, im dalsze kręgi kulturowe reprezentują dwie osoby, a z Ukrainką łatwo się dogadać. Nie ma znaczenia, jak bardzo media starają się zrobić nam wodę z mózgu – Ukrainki to wspaniałe dziewczyny i nie należy przenosić na nie kretyńskich stereotypów, które usilnie pakują nam do głów niektórzy politycy.

Warto szukać

Dziewczyny z Ukrainy chętnie wiążą się z Polakami. Wiele z nich jest jednak dość nieśmiałych – można to zresztą łatwo zrozumieć: bardzo często są posądzane (zupełnie zresztą niesłusznie) o udział w przekrętach związanych z wyłudzeniami pieniędzy, czasem podejrzewa się je o cwaniactwo, ale przecież tak samo mogą chcieć się wyrwać na zachód, a przede wszystkim może tak samo trudno jest im szukać faceta w grupie własnych znajomych. Poszukiwania prowadzone na portalach randkowych często zwieńczone są sukcesem – Ukrainki bardzo chętnie otwierają się przed potencjalnymi partnerami, są miłe i sympatyczne i uczciwe. Jeśli uważasz, że problemem jest komunikacja, pamiętaj, że bariera językowa między ukraińskim i polskim jest w mowie prawie niewidoczna, a w wielu związkach między Polakami partnerzy i tak nie mogą się porozumieć i to wcale nie dlatego, że pojawia się jakakolwiek bariera, ale dlatego, że po prostu nie umieją rozmawiać. Nie będziesz miał więc ani trochę trudniej niż inni – a może nawet trochę łatwiej, bo znajomości zawiązane w sieci łatwo jest później kontynuować w realnym świecie – często to właśnie tempo narzucane przez „tradycyjną” znajomość jest poważną przeszkodą, która staje na drodze zwłaszcza ludzi nieśmiałych. Warto z tym walczyć, a najlepszym sposobem są portale randkowe, na których dziewczyny z Ukrainy często szukają partnera do poważnego związku.

Podsumowanie

Niewiele tu było nowości, ale warto powtórzyć i utrwalić to, co – wydawałoby się – powinieneś już wiedzieć. Wielu facetów z Polski boi się nadal szukać dziewczyny z Ukrainy, ale czy są jakieś poważne powody tych obaw? Nie, to tylko bezpodstawne uprzedzenia i odrobina nieśmiałości.